2018. 10. 06. IBK Cartoon Heroes - Kinizsi - DEAC 9-9
    2018. 11. 03. DEAC - Phoenix Fireball 2-16
    2018. 11. 24. Phoenix Wizards - DEAC 6-10
    2019. 01. 05. DEAC - IBK Cartoon Heroes - Kinizsi 9-5
    2019. 01. 26. Phoenix Fireball - DEAC

• Nincsenek következő események.

Home / Hírek / Másodjára is beleszaladtunk a késbe a Phoenix ellen

Másodjára is beleszaladtunk a késbe a Phoenix ellen

Halasztott mérkőzést vívtunk péntek este a címvédő Phoenix Fireball otthonában. A hétvégi forgalom kissé megcsúsztatta az érkezésünke és sajnos utána is jóval nagyobb forgalom volt: a saját kapunk előtt.

Konkréten voltak olyan játékosok, akik a kezdő sípszóra tudtak csak beesni, így nehéz volt felvenni a mérkőzés ritmusát. Az első percekben szinte egykapuztak a hazaiak, ehhez képest hízelgő volt a mindössze egygólos hazai előny: Rési Tamás nyitotta a gólok sorát (1:0). A játékrész derekára kicsit sikerült kijebb jönni a szorításból, de még ekkor sem küzdöttek egyenlő erők a pályán. A szünetig aztán hozzápakolt előnyéhez a hazai csapat: Kádár Gergely, Harangozó Szilárd és Rácz Domokos volt eredményes (4:0). Bajainkat tetézte Radványi Balázs sérülése, így az egyik biztos pontunk pótlását is meg kellett oldanunk.

Nem sok jóval kecsegtetett a második etap, lévén, hogy az ötödik gólt is a hazaiak szerezték Sebrek Dániel révén. És a gólok csak érkeztek: Harangozó Szilárd, Zsoldos Ádám, Rácz Domokos és Bacsa Botond is keserítette az életünket. Hiába védett jól dr. Héjja Gábor, ezt sajnos az eredmény nem tükrözte. Támadásban lehetőségekig, sőt, olykor ziccerig jutottunk és egy jogos büntető is sajnos elmaradt, de igazi karaktert nem tudtunk mutatni ez ellenfél kapuja előtt.

A záró harmadra Dorogi Kristóf érkezett a kapuba, jól vette fel a mérkőzés ritmusát. Sajnos így sem maradt sokáig kapott gól nélkül, Harangozó Szilárd ismét mattolta a debreceni védelmet. Elérhető közelségbe került a Phoenix számára a szezonbeli 200. góljuk is, ami láthatóan motiváltan tartotta a Pafféri-csapatot. A mérkőzés első emberelőnyét mi játszhattuk, Varga Gergő villanásával legalább a becsületgólt megszereztük (10:1). Aktívabbak a hazaiak maradtak: végül sikerült elérniük az áhított 200. találatot is, amelyet szintén Harangozó Szilárd szerzett. A végére még maradt egy gól Nyisztor Szabolcstól is, így kialakítva a 15:2-es végeredményt.

Sajnos nem sok pozitívumot lehet a mai produkció után kiemelni: a kapusaink mindenképpen dicséretet érdemelneka nagy különbség dacára is, nem rajtuk múlott ez a mai párharc. A bátorságért elismerés illeti Tarsoly Ádámot is, nem ijedt meg a rá hárult feladattól és több alkalommal is felhívta magára a figyelmet. Balogh Richárd érdemel még kiemelést: a sérüléséből visszatért Ricsi jó teljesítményt és sok blokkot tett a közösbe, ez mindenképpen bíztató a jövőre tekintve. Ugyanakkor sajnos említést kell tenni arról is, hogy ez a meccs is alakulhatott volna kedvezőbben: ehhez jól jött volna néhány ma hiányzó teljesítménye, no meg a koncentráltság szintje is. Úgy szoros meccset sem várhatunk, ha eleve csak a 60 perc letudása és a tízgólon belül maradást célozzuk meg fejben!

Keseregni nincs idő: szombaton új feladat vár ránk a Dunai Krokodilok ellenében. Már csak az önbecsülésünk miatt is fontos, hogy jó eredménnyel zárjuk le az alapszakaszt!