2018. 10. 06. IBK Cartoon Heroes - Kinizsi - DEAC 9-9
    2018. 11. 03. DEAC - Phoenix Fireball 2-16
    2018. 11. 24. Phoenix Wizards - DEAC 6-10
    2019. 01. 05. DEAC - IBK Cartoon Heroes - Kinizsi 9-5
    2019. 01. 26. Phoenix Fireball - DEAC

• Nincsenek következő események.

Home / Hírek / Húsz percig voltunk egyenlő ellenfelek

Húsz percig voltunk egyenlő ellenfelek

A bajnoki címvédő Phoenix Fireball elleni párharcra egészen a hatodik játéknapig kellett várni. A hosszú hétvége ezúttal is kissé megtépázta keretünket, de igyekeztünk a lehetőségekhez képest is felvenni a harcot a tűzmadarakkal.

Az első kapuralövésre nem is kellett sokat várni: fél perc elteltével máris munkába állt dr. Héjja Gábor. A folytatásban is jóval nagyobb forgalom volt a kapunk előtt, de blokkal, védésekkel sikerült a kísérleteket hatástalanítani. A második komolyabb lehetőségünket viszont kihasználtuk: Varga Gergő tálalását Radványi Balázs értékesítette (1:0). Sajnos örömünk nem tarthatott sokáig, a finn ligát is megjárt Rácz Domokos egalizált (1:1). A folytatásban is a vendégek domináltak, de a védelmünk állta a sarat, 1-1 kontránál pedig mi is teszteltük a vendégek védelmét. A játékrész derekán megszerezte a vezetést a Phoenix: Fayarchuk Aidan lövése talált utat a debreceni kapuba. A szünetig is bemutatott pár bravúrt Héjja Gabi, így maradt a minimális különbség.

A második húsz perc is hasonló játékkal indult: a mieink egy kísérletére 3 Phoeinx-es jutott, de percekig nem változott az állás. A játékrész derekán azonban átszakadt sajnos védelmünk gátja: futószalagon érkeztek a vendég találatok. Fayarchuk Aidan, Harangozó Szilárd és Hangyál Ádám is duplázott, de több vendégjátékos is feliratkozott a jegyzőkönyvbe. A mieinknek egyedül egy szépségtapasz utott, amit Fábián Donát találata jelentett. Sajnos ez sem mentett meg minket attól, hogy szünetig ne alakuljon ki tízgólos különbség (2:12).

A zárú húsz percre nem sok nyitott kérdés maradt. Igyekeztünk tiszta lappal felmenni a pályára, míg a vendégek lejjebb léptek a gázpedálról. Mindkét oldalon kapust cseréltek az edzők, így a mieinknél Dorogi Kristóf igyekezett gátat szabni az újabb góloknak – gyorsan tegyük hozzá, hogy mindkét kapusunk több bravúrral is kitűntek, nem rajtuk múlott a komoly differencia. Ettől függetlenül 8 másodperc elég volt ahhoz a vendégeknek, hogy újabb gólt szerezzenek, amit a lefújásig 3 további találattal toldottak meg. Annyi adhatott nekünk örömöt, hogy egy emberhátrányt legalább kibekkeltünk, de a vége így is kiütés lett: 16:2-re nyert a Phoenix.

Mély gyomrost kaptunk tehát tegnap, sajnos főként a második etapban nem tudtunk mit kezdeni a fővárosiakkal. Ettől függetlenül újabb tapasztalatokkal gazdagodtunk, volt több jó egyéni teljesítmény is (a kapusok mellett a Fábián-testvérek és Burai Péter is sokat dolgozott), de sajnos ez ennyire volt elég. A cél adott: edzeni, küzdeni kell tovább, hiszen nagyon fontos mérkőzés vár ránk 24-én a Wizards ellen.